Kariérní web

přihlášení: UHK / absolventi / zaměstnavatelé
 

Sebeprezentace

  

Situace na trhu práce je nyní velmi příznivá, ale nikdy není čas usínat na vavřínech. Záleží samozřejmě na regionu a na atraktivnosti nabízené pozice, každopádně konkurence vysokoškoláků je stále veliká a zaměstnavatelé si mohou vybírat. Zvláště u studentů či čerstvých absolventů se pak nehledí pouze na vzdělání, schopnosti a dovednosti, ale také na schopnost sebeprezentace uchazeče.


Emailová komunikace
V dnešní době je nejčastější první kontakt mezi uchazečem a zaměstnavatelem právě prostřednictvím emailu. Je dobré za tímto účelem užívat emailovou adresu formálního charakteru (např. jmeno.prijmeni@...) a privátní (mnohdy jistě vtipné) emailové adresy si schovat pro přátele. Při odesílání emailu věnujte pozornost i velikosti a názvu příloh nebo předmětu zprávy. Nikdy nezapomeňte dopsat alespoň krátký průvodní dopis. V něm je dobré uvést, kde jste se o nabídce dozvěděli, krátce se představit, uvést přílohy emailu a případně uvést další důležité informace, které nejsou součástí příloh.


Životopis
Curriculum vitae – CV („běh života“) je dokument, který často rozhoduje o tom, zda budete do výběrového řízení zařazeni či nikoli. Jeho přípravě je potřeba věnovat dostatek času a u čerstvých absolventů se soustředit také na schopnosti, dovednosti a vlastnosti. Základní formulář životopisu si můžete stáhnout zde.


Motivační dopis
Motivační dopis je vaší vizitkou a měl by personalistu přesvědčit o tom, že o pozici máte zájem a že Vás chce vidět. Není požadován na všechny typy pozic, v některých oborech se však stal nedílnou součástí administrativní části výběru zaměstnanců. Motivační dopis by se měl vejít na jednu stranu A4.

Osobní setkání
Povedlo se! Motivační dopis byl výborný a CV zajímavé, je potřeba se přichystat na osobní setkání. Nervozita? Obavy? I na toto se dá připravit (např. individuální či skupinové aktivity v rámci kariérního poradenství, videotrénink). Důležité je přijít včas, ve vhodném oblečení, s přehledem informací o společnosti a znalostí vlastních kvalit i oblastí, kde je potřeba na sobě ještě zapracovat.

Facebook
Stále více zaměstnavatelů i personalistu si najde čas, aby se podívali na facebookový profil uchazeče. Víte, co máte na FB veřejné?
 
KONTAKT:
       + 420 493 331 389
       poradna@uhk.cz

       stránky Kariérního centra na UHK
       Facebook Poradenského centra UHK
   © 2014-2018 Univerzita Hradec Králové