Studuješ nebo jsi už absolvoval UHK?

Poskytujeme služby a poradenství studentům všech forem studia a uchazečům do dvou let od ukončení studia na UHK. student absolvent kontaktujte nás
 
Karierní poradenství

Chcete zjistit, jak to chodí na trhu práce a jakým směrem se může ubírat Vaše budoucí kariéra? Přemýšlíte o tom, jaký obor zvolit s ohledem na Vaše osobnostní předpoklady? Máte zájem o informace o kvalifikačním přesahu a uplatnitelnosti studovaného oboru v dalších odvětvích? Chcete mít zpracované kvalitní CV a vědět aktuální informace o trendech na trhu práce? Chcete se více poznat a dozvědět se o svých dovednostech a silných stránkách? Zaručenou cestou je sjednání si individuální konzultace s kariérní poradkyní/poradcem prostřednictvím emailu, telefonu nebo kontaktního formuláře. Poradkyně/poradce si s Vámi domluví termín setkání, které probíhá v zázemí kariérního centra nebo na dálku jako videohovor. Chcete se na konzultaci přihlásit? Pošlete nám prosím Váš životopis předem, abychom se na schůzku s Vámi mohli připravit. Našim cílem je rozvoj klíčových dovedností studentů a hladký přechod absolventů do praxe. 
Příprava na výběrové řízení

Sháníte práci a chcete se dobře připravit na výběrko? Využijte nabídku kariérního centra a domluvte si konzultaci s kariérní poradkyní/poradcem. Společně se můžete pobavit o tom, jak číst v pracovní inzerci, o tom, zda požadavky pracovní pozice korespondují s Vašimi možnostmi a dovednostmi, o charakteru pracovního prostředí, o Vašich představách seberealizace. Můžete si také nechat poskytnout zpětnou vazbu na Vaše CV (curriculum vitae = životopis) nebo ho společně tvořit. Dozvíte se o tom, jak dobře napsat motivační dopis a jak může vypadat pracovní pohovor. Každý chce získat práci snů, proto neváhejte a přijďte Vašemu snu naproti:-) Můžeme si vyzkoušet pracovní pohovor nanečisto. 
Koučink

Určitě to znáte...máte pocit, že byste chtěli něco změnit, ale vlastně nevíte, co a jak začít. Kouč je tu od toho, aby Vás provázel procesem zaměřeným na Váš osobní rozvoj - například v prohlubování schopnosti učit se, podporovat při uvědomování si vlastního potenciálu, provázet Vás v procesu změny s ohledem na Vaše zdroje a potřeby. Koučovat se může mnoho témat, je také spousta různých koučovacích přístupů. Pro koučování je důležitá motivace koučovaného ke změně, která probíhá v přítomnosti. Tím rozlišujeme koučování a terapii, která má korektivní (opravný) charakter věcí z minulosti. Koučování je efektivním nástrojem k rozvíjení vlastního potenciálu. 
Uchazeči

Uchazeči o studium mohou využít konzultací s kariérní poradkyní týkající se volby oboru a zaměření studia v souladu s osobnostním nastavením uchazeče. Konzultace nabízíme v online formátu nebo osobně. Pro domluvení schůzky využijte emailový nebo telefonický kontakt na pracovnice kariérního centra. 
Novinky a akce

V průběhu semestru můžete využít možností zúčastnit se různých vzdělávacích a seberozvojových aktivit. Připravujeme pro Vás workshopy a přednášky, kde se můžete něco nového přiučit nebo rozvinout svoje soft skills. Zajišťujeme pro Vás meetingy či besedy se zaměstnavateli, kde máte možnost se seznámit s různými pracovními prostředími a dostat informace o potřebných kompetentních zaměstnance. Každý rok realizujeme pracovní veletrh JobStart, kde se setkáváte se zaměstnavateli a vytváříte si svoji síť kontaktů. Naším cílem je poskytnout Vám co největší podporu při přechodu na trh práce a poskytnout Vám dostatek informací o tom, jak úspěšně na pracovní trh vstoupit.


Pracovní nabídky

Obchodní manažer/ka – ambulantní informační systémy
Obchodní manažer ERP
Pracovník/Pracovnice Centra terénních programů Královéhradeckého kraje
programátor ERP
Finanční účetní se SAP

 
FAQ

Naši kancelář naleznete na budově A v přízemí. Pokud se s námi chcete sejít (ať už na poradenství nebo koučink), domluvte si s námi schůzku. Přijďte osobně, napište email nebo zavolejte a řekneme si, kdy se můžeme potkat. Za naše služby nic neplatíte.

Nejvíce nabídek naleznete na webových portálech jako Jobs.cz, práce.cz, dále můžete sledovat různé FB skupiny, my například spravujeme FB skupinu práce a brigády UHK, můžete sledovat náš kariérní web. Dále, pokud už víte, kam směřujete, sledujte webové stránky firem/organizací/institucí/úřadů apod. Ukažte, že o práci u konkrétního zaměstnavatele opravdu stojíte a sami se nabídněte, i když není zrovna nikoho nehledají. Pokud jste pozvaní na pohovor, určitě si projeďte webovky zaměstnavatele a poznejte jeho prostředí.

Nejsme personální ani pracovní agentura, takže práci za Vás nenajdeme. Ale pomůžeme Vám správně vykročit. Můžete s námi konzultovat vaše CV, víme, jak zaujmout motivačním dopisem, řekneme si, jak se připravit na výběrko, poradíme, jak číst pracovní inzerci a zmapujeme, v jaká práce by Vám nejvíce vyhovovala. .

Motivační dopis si rozvrhněte ideálně do 3-4 odstavců, pište méně o sobě a více co víte o společnosti, do které se hlásíte. V prvním odstavci dopis adresujte konkrétní osobě a napište, na jakou pozici reagujete. Do druhého odstavce napište, co Vás zaujalo na dané pozici, jak ve společnosti uplatníte své dovednosti a podpořte je konkrétním příkladem. Ve třetím odstavci zdůrazněte, čím budete pro firmu přínosem, a co o firmě víte. Nakonec se nebojte vyzvat personalistu/personalistku k osobnímu setkání. Motivační dopis napište klidně i pokud ho firma nevyžaduje, bude to značit Váš zvýšený zájem o pozici.

Pokud by si zaměstnavatel totožnou osobu najal jako živnostníka, tedy jako OSVČ (osobu samostatně výdělečně činnou), nebude za ni muset hradit žádné odvody státu a i čistý příjem dané osoby se zvýší. ... OSVČ také musí sami řešit daňové přiznání a odvody na zdravotní a sociální pojištění.

Je to Dohoda o provedení práce, kterou uzavíráte se zaměstnavatelem. Pro studenty a zaměstnavatele je tento typ pracovního vztahu velice výhodným. V rámci DPP můžete odpracovat maximálně 300 hodin/rok (u jednoho zaměstnavatele, můžete mít uzavřeno vícero DPP u různých zaměstnavatelů). Pokud měsíčně nepřekročíte částku 10 000Kč, neodvádí žádné daně. Jestliže jste student do 26 let zaměstnavatel za Vás neodvádí zdravotní a sociální pojištění (výhodné pro zaměstnavatele). Zdravotní pojištění za Vás platí stát.


Kontaktujte nás

adresa Hradecká 1227, Hradec Králové
telefon +420 493 332 920
2021 © Univerzita Hradec Králové